امضاء تفاهم نامه توسعه همکاری های مشترک در زمینه موتور و گیربکس

 
به گزارش «تابناک» به نقل از سایپانیوز، این توافق نامه گامی است به منظور سرمایه گذاری تولید قوای محرکه اقتصادی به صورت مشترک با هدف افزایش تولید در مقیاس جهانی و اقتصادی که پس از بررسی های کارشناسی و نتایج کارگروه های مشترک به انجام رسیده و وارد مرحله عملیاتی شده است.
 
بر این اساس تامین 10 هزار موتور خودرو شاهین برای مدت یک سال بر اساس استانداردهای روز دنیا به صورت مشترک به انجام خواهد رسید که پس از اخذ تائیدیه های کیفی و طی فرآیند انطباق با محصول و انجام کالیبراسیون و حصول اطمینان از پاسخ گویی به استانداردها اجرایی خواهد شد.
 
بدین منظور موتور TUP و گیربکس 6 دنده اتومات در پلتفرم شاهین مورد استفاده قرار خواهد گرفت و شروع پروژه از زمان امضا توافق نامه اجرایی خواهد شد. همچنین  قطعاتی به صورت مشترک در این پروژه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که برای اجرای این کار تیم های کاری مشترک تعریف و مشغول به فعالیت هستند.
 
این نوع همکاری مشترک بین خودروسازان مطرح دنیا به خصوص در حوزه موتور و قوای محرکه به منظور تقویت شاخص های بهره وری رایج است و با این اقدام و با استفاده از ظرفیت های یکدیگر در همکاری مشترک و در راستای همکاری استراتژیک، دو شرکت سایپا و ایران خودرو یک گام دیگر برای جهانی شدن به جلو خواهند رفت.
 
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این مراسم گفت: عمر همکاری استراتژیک بین خودروسازان در دنیا بیش از ۱۷ سال و با هدف افزایش کیفیت بهینه سازی قیمت، رشد بهره وری و تحویل انجام شده و معنی آن ادغام خودروسازان با هم نیست.
 
محمدعلی تیموری افزود: به دلیل نیاز به سرمایه گذاری بالا و زمانبر بودن تولید قوای محرکه این حوزه نقطه عطف ایجاد همکاری استراتژیک خودروسازان در دنیا است.
 
او تاکید کرد: این حوزه به دلیل اینکه هزینه تحقیقات بالایی نیاز دارد و بهبودها در آن به سختی انجام می شود بسیار مهم و مورد اهمیت است.
 
تیموری با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال های اخیر جهشی در حوزه خودروهای برقی در دنیا ایجاد شده گفت: در همکاری استراتژیک سایپا و ایران خودرو هماهنگی برای تولید خودروهای برقی مد نظر قرار گرفته است.
 
مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا گفت: نکته دیگری که در این همکاری مدنظر قرار گرفته بهره گیری از توان دو طرف در ارائه خدمات امدادی به محصولات یکدیگر است که در این راستا خدمات دهی به مشتریان تسهیل می شود.
 
او افزود: درتحقیق و توسعه طراحی خودرو و قوای محرکه نیاز به آزمایشگاه ها و دستگاه هایی است که ایجاد آنها بسیار هزینه بر است و در همکاری استراتژیک این مورد دیده شده که دو شرکت از توان موجود یکدیگر استفاده کرده و نتیجه آن افزایش کیفیت محصول خواهد بود.
 
تیموری خاطر نشان کرد: در حوزه لجستیک و حمل و نقل که بین ۸ تا ۱۰ درصد قیمت تمام شده برای خودروساز هزینه دارد نیز با همکاری دو طرف مقرر شده که هم افزایی ایجاد شود که این موضوع کاهش هزینه برای مشتری را به همراه دارد.
 
او افزود: در زنجیره تامین هم این همکاری استراتژیک تاثیر به سزایی در تامین به موقع و با کیفیت برای هردو خودروساز به همراه دارد.
 
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: خوشبختانه با درایت وزیر صمت در ایجاد ساختار فرایندی در حوزه خودرو و با ایجاد معاونت خودرویی در وزارتخانه این همکاری استراتژیک ایجاد شده و قطعا نتایج خوبی برای مردم به همراه خواهد داشت.
 
در ادامه مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بهره مندي مشترك از سايت هاي توليدي خارج از كشور را يكي از محورهاي اتحاد استراتژيك برشمرد و گفت: قرار است این همكاري در سايت هاي توليدي در سوریه، ارمنستان و آذربایجان رقم بخورد که نتیجه آن صرفه جویی و بهره وری بیشتر خواهد بود.
 
او افزود: برای دستيابي هر چه بهتر و سریع‌تر به اهداف اين اتحاد، کمیته‌هاي كارشناسي و اجرايي تشكيل شده تا به نقاط مشترك براي تحقق اهداف برسيم.
 

 
مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو، اتحاد استراتژيك دو خودروساز را عاملي براي بهبود شرايط صنعت خودرو دانست و گفت: با اصلاح برخي مفاهيم كه در سال‌هاي اخير به اشتباه در صنعت خودروي كشور ترويج  يافته و تبديل به باور شده، مسير صحيحي را براي توسعه صنعت خودرو انتخاب كرده و به سمت آن گام برخواهيم داشت. 
 
او با اشاره به رقابت ديرين دو خودروساز بزرگ كشور در بازار گفت: در حال حاضر مشاركت جاي رقابت را گرفته و اهداف بلندي براي توسعه صنعت خودروي كشور توسط دو مجموعه تعريف شده است كه اميدواريم پرچم دو شركت، زير پرچم پرافتخار ايران برافراشته باشد.
 
خطيبي گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همدلي شبكه تامين، در دو مجموعه ایران‌خودرو و سایپا هیچ محصول ناقصی توليد نمي‌شود.
 
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به تفاهم نامه همکاری با سايپا در امدادرسانی به مشتریان گفت: در راستای افزایش کیفیت خدمات، رضایت مشتریان و افزایش توان امداد، تفاهم نامه همکاری برای ارايه خدمات به مشتریان امضا شده است.
 
او ادامه داد: در مرحله نخست این طرح در سراسر کشور با استفاده از بیش از دو هزار دستگاه خودرو خدمات حمل به مشتریان ارايه می شود که در مراحل بعدی خدمات بالینی و تعمیراتی نيز اضافه خواهد شد.
 
خطیبی اتحاد استراتژيك با سايپا را آغازي عالي و بسيار مطلوب دانست و گفت: چشم انداز اين اتحاد منفعت براي اقتصاد كشور و تمامي ذي نفعان از جمله مشتريان خواهد بود.
 
او با اشاره به حمایت‌ها و همکاري‌های مهندس احمد قلعه بانی در شکل گیری و پیشبرد اهداف مورد نظر گفت: قطع به یقین آغاز این همکاری، تحولي بزرگ در تاریخ صنعت خودرو ایران را رقم خواهد زد.
 
مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو، ضمن قدرداني از مديرعامل سايپا براي هم‌سو بودن در اين اتحاد ادامه داد: از همکاران می خواهم همت و تلاش خود را برای رسیدن به اهداف این اتحاد استراتژیک به كار بندند.
 
احمد قلعه بانی، دبير كميته مشترك دو خودروساز نيز در این مراسم، از مديران عامل دو خودروساز و شركت بن‌رو براي عملياتي كردن اتحاد استراتژيك قدرداني كرد و گفت: خودروسازي نقش مهمي در توسعه صنعت كشور دارد و امروز یک روز تاریخی برای اين صنعت است.
 
او ادامه داد: اتحاد استراتژیک دو خودروساز بلندمدت خواهد بود و در آینده شاهد طراحي پلتفرم‌هاي مشترک خواهيم بود.
 
قلعه بانی افزود: مدیران سایپا و  ایران خودرو در چند ماه اخير با برنامه ریزی دقيق، موفق به جمع آوری خودروهای ناقص از كف پاركينگ ها شده‌اند که جای تقدیر دارد.
 
او با اشاره به فرامين رییس جمهور در خصوص افزایش تولید و کیفیت، خواستار تلاش دو خودروساز براي تحقق فرامين و اهداف شد.
 
براساس اين گزارش، هم‌زمان با مراسم امضاي اين تفاهم نامه، شركت هاي امدادخودرو سایپا و امدادخودروایران نيز با انعقاد تفاهم‌نامه جداگانه‌اي درخصوص خدمات‌رساني به مشتريان هر دو شركت در سراسر كشور با استفاده از ناوگان اختصاصي خود، اجراي برنامه ديگري از اتحاد استراتژيك دو شركت را آغاز كردند.
 

  • 25 می 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=1258
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.