تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت

تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت

تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت

شرکت اینترنتی بایدو مجوز استفاده از تاکسی تمام اتوماتیک بدون راننده در جاده‌های چین را دریافت کرد.

به گزارش ایسنا، این غول فناوری در بیانیه‌ای اعلام کرد مجوز استفاده از روبوتاکسی در ووهان و چونگ‌کینگ را دریافت کرده است. این مجوز نشانه تسهیل مقررات چین است که پیش از این ملزم کرده بود حتما باید یک نفر پشت فرمان باشد تا در شرایط اضطراری، کنترل خودرو را به دست بگیرد.
بایدو استفاده از خدمات روبروتاکسی بدون راننده را در مناطق تعیین شده در ووهان از ساعت ۹ تا ۱۷ و در چونگ‌کینگ از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۶:۳۰ آغاز خواهد کرد و در هر کدام از این شهرها، پنج دستگاه روبوتاکسی نسل پنجم آپولو فعالیت خواهند کرد.
وی دونگ، نایب رئیس گروه رانندگی هوشمند بایدو گفت: این شرکت با رگولاتورها در شهرهایی مانند پگن و گوانگژو همکاری می‌کند تا مجوزهای مشابه را دریافت کند. وی در یک مصاحبه ویدیویی گفت: مثل این است که روی ماه فرود آمده‌ایم و یک پایگاه آنجا ساخته‌ایم. طولی نخواهد کشید که به مریخ یا حتی فراتر از سیستم خورشیدی‌مان می‌رویم.
در آمریکا، شرکت Cruise LLC در ژوئن مجوزی دریافت کرد تا برای سفرهای تاکسیهای بدون راننده در مناطق منتخب سانفراسیسکو، کرایه بگیرد اما استارتاپ مورد حمایت جنرال موتورز پس از دو تصادف جاده‌ای، اکنون زیر ذره بین رگولاتوری قرار گرفته است.
بایدو که بزرگترین موتور جست و جوی چین را اداره می‌کند، پس از کاهش درآمد تبلیغات در فضای موبایل، وارد حوزه هوش مصنوعی و خودروهای خودران شده است. واحد رانندگی هوشمند این شرکت، برای خودروسازانی نظیر جیلی، نرم افزار فراهم کرده و اپلیکیشن تاکسی آنلاین با ناوگانی از خودروهای خودران در شهرهای بزرگی نظیر پکن و شانگهای دارد.
بر اساس گزارش بلومبرگ، بایدو در ژوییه مدل جدیدی از روبوتاکسی به نام آپولو آر تی ۶ را رونمایی کرد که هزینه‌های تولید آن ۵۰ درصد نسبت به مدل قبلی کاهش پیدا کرده و فرصتی را برای سفر ارزان‌تر ایجاد کرده است. این شرکت شمار روبوتاکسیهایی که در جاده های چین دارد را تا پایان امسال به ۶۰۰ دستگاه افزایش می‌دهد.

    نظرات بسته شده اند