راهکار سنگاپور برای واردات ۹۰ درصدی موادغذایی

نخست وزیر سنگاپور گفت: در حالی که روند اخیر کشورهایی که صادرات موادغذایی را ممنوع کرده‌اند نگران‌کننده است و با توجه به تاثیر دومینویی که کمبود و افزایش قیمت مواد اولیه ناشی از جنگ در اوکراین بر محصولاتی مانند مرغ داشته است، جای تعجب نیست.

به گزارش ایسنا، لی هسین لونگ، نخست وزیر سنگاپور به خبرنگاران گفت، به عنوان یک واردکننده موادغذایی، این یک مشکل برای سنگاپور است اما این مشکل را از زمان شروع همه ‌گیری پیش‌بینی کرده بود. در آن زمان، دولت نگران بود که در تامین مرغ، سبزیجات و نشاسته و قند کشور اختلالاتی ایجاد شود.
لی گفت: ما قبلا شروع به ایجاد ذخایر خود به سطح بالاتر و تنوع‌بخشیدن به منابع خود از مکان‌های بیشتری کرده بودیم. سنگاپور بیش از ۹۰ درصد موادغذایی خود را وارد می‌کند و تنوع، یک استراتژی کلیدی برای تضمین امنیت‌غذایی آن است.
به گفته لی، تصمیم برای افزایش تنوع منابع‌غذایی به این دلیل است که مرغ از برزیل و تخم مرغ از اوکراین و لهستان می‌خرد. در ماه‌های اخیر، برخی از کشورها صادرات موادغذایی را با توجه به اختلالات ناشی از درگیری روسیه و اوکراین، ممنوع کرده‌اند. به عنوان مثال، هند برنامه‌های خود را در این ماه برای محدود کردن صادرات شکر به منظور مهار افزایش قیمت‌های داخلی، پس از تصمیم خود در ماه مه برای محدودکردن صادرات گندم اعلام کرد.
بر اساس گزاریش تایمز، مالزی از اول ژوئن صادرات مرغ را ممنوع کرد تا تولید و قیمت خود را تثبیت کند. این امر باعث شد سنگاپور که حدود یک سوم (۳۴ درصد) مرغ خود را از مالزی وارد می کند، در دو هفته اول ماه جاری شاهد کاهش شدید عرضه مرغ تازه باشد. این ممنوعیت از آن زمان تا حدی برداشته شده است.
آقای لی گفت: این طبق قوانین سازمان تجارت جهانی نیست که وقتی عرضه کم شد، بازارهای خود را ببندید اما این کاری است که دولت‌های تحت فشار، انجام می‌دهند. در عین حال، او از مردم سنگاپور خواست که شرایط را درک کنند و در ترجیحات و عادات‌غذایی خود انعطاف‌پذیرتر باشند.
اگر بتوانیم در عادات خود کمی انعطاف‌پذیرتر باشیم، عبور از این دوران سخت بسیار آسان تر خواهد بود.

  • 27 ژوئن 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=1478
لینک کوتاه مطلب:
مطالب پیشنهادی
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.