وزارت صمت آماده اجرایی کردن واردات خودرو پس از اجازه نهادهای بالادستی است/ واگذاری سهام دولتی خودروسازان طبق تاکید رییس‌جمهور ظرف شش ماه انجام می‌شود

به گزارش تابناک به نقل از ایکوپرس- شاتا اعلام کرد، منوچهر منطقی اضافه کرد: یکی از مواردی که به کاهش تقاضاهای کاذب در بازار خودرو می‌انجامد، واردات خودرو است. بنابراین برای تنظیم بازار خودرو به واردات به دید مثبت نگاه می‌کنیم.
باید از ابزارهای قانونی خود از جمله واردات استفاده کنیم
وی بابیان این‌که قواعد لازم برای واردات خودرو در حال تنظیم است، تصریح کرد: یکی از ابزارهایی که قانون‌گذار در اختیار ما گذاشته واردات است و باید از این ابزار استفاده مفید کنیم، بنابراین هر زمان نهادهای بالادستی اجازه دهند کار را اجرایی خواهیم کرد.
تاکید رییس‌جمهوری بر واگذاری سهام دولتی خودروسازان
معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت در مورد واگذاری سهام دولتی خودروسازان نیز توضیح داد: یکی از محورهای دستورالعمل هشت ماده‌ای رییس‌جمهوری به وزیر صمت، واگذاری سهام دولتی شرکت‌های خودروسازی بزرگ است و یک دوره زمانی نیز برای آن پیش‌بینی‌شده است.
اقدامات لازم برای واگذاری سهام دولتی خودروسازان در حال انجام است
معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اقدامات لازم در این خصوص آغاز و تمام موانع شناسایی‌شده است و در حال رفع آن‌ها هستیم؛ بنابراین در دوره زمانی موردنظر (شش ماهه) این اتفاق خواهد افتاد.
مشکل تامین قطعات برای تولید خودرو برطرف شده است
وی با اشاره به هدف‌گذاری امسال برای تولید ۱.۵ میلیون دستگاه خودرو برای ایجاد تعادل میان عرضه، گفت: پیش‌ازاین موضوع تامین قطعات به علت مساله ریز تراشه‌ها در دنیا مشکلاتی داشت، اما اکنون این مشکل حل‌ شده و خودروسازان دنیا افزایش تولید دارند.
جبران مشکلات تامین نقدینگی خودروسازان با بسته حمایتی دولتوی با تاکید بر این‌که ریزتراشه‌ها و قطعات باید به‌صورت دقیق تامین شوند، تصریح کرد: در این زمینه موضوع تامین نقدینگی بسیار مهم است که خوش‌بختانه با بسته حمایتی دولت، هزینه آن تا حدی جبران می‌شود.
خودروسازان نباید اجازه تولید خودرو ناقص را بدهندمعاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر این‌که خودروسازان نباید اجازه تولید خودرو ناقص را بدهند، اضافه کرد: سعی داریم خودروهایی که تولید می‌شود و مستقیم به‌دست متقاضی می‌رسد بیشتر شود تا چیزی به‌عنوان خودروی ناقص نداشته باشیم.
تاکید وزارت صمت بر منصفانه بودن و کاهش زمان پرداخت خودروساز به قطعه سازمنطقی در خصوص پرداخت بدهی خودروسازان به قطعه سازان با یادآوری این‌که اسفندماه سال گذشته در یک دوره پرداخت‌های بالای ۱۲۰ روز به قطعه سازان کاهش‌یافته بود، بیان کرد: وزارت صمت در این خصوص مواردی را دنبال می‌کند، نخست این‌که پول قطعه سازان منصفانه داده شود، دوم این‌که با روش مدیریت نقدینگی خودروسازان و با نظارت وزارت صمت، پرداخت‌های خودروسازان به قطعه سازان به‌اندازه نرمال برسد.

  • 21 آوریل 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=587
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.