تحقق مطالبه ترخیص خودروها زودتر از موعد مقرر/ تولید روزانه 1500 دستگاه خودرو در سایپا

به گزارش تابناک به نقل از سایپانیوز، سیدرضا فاطمی‌امین؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت برای دومین بار پس از صدور فرمان 8‌ ماده‌ای رئیس‌جمهور در حاشیه بازدید از گروه خودروسازی سایپا، گفت: تحقق مطالبه ترخیص خودروهای کف پارکینگ زودتر از موعد مقرر، اتفاق بسیار مناسبی است که طی این مدت از سوی خودروسازان پیگیری شده است.
او افزود: با کاهش مدت زمان پرداخت به قطعه‌سازان، امکان مطالبه کیفیت توسط خودروساز به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود لذا در این زمینه لازم است رده‌بندی سازندگان و ردیابی قطعات از سوی شرکت های خودروسازی با دقت دنبال شود.
محمدعلی تیموری؛ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در بازدید وزیر صمت، با تاکید بر اینکه بالاترین میزان تحویل خودرو در ماه های بهمن و اسفند سال گذشته هر ماه ۴۷ هزار دستگاه خودرو بود، گفت: تعداد خودروهای کف پارکینگ در ۲۳ دی‌ماه سال۱۴۰۰، حدود ۸۰ هزار دستگاه بود که در اسفندماه سال گذشته به ۴۹ هزار دستگاه کاهش یافت و همچنین تا اول اردیبهشت ماه امسال تعداد خودروهای کف پارکینگ به ۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه تکمیل کاری خودروهای کف پارکینگ و افزایش تولید روزانه موجب شد که قیمت خودروهای این شرکت در بازار در ماه های پایانی سال روند کاهشی به خود بگیرد(به عنوان مثال خودرو تیبا 9 میلیون تومان کاهش یافت)، گفت: تمام سعی ما این است که با سرعت بخشی به تکمیل کاری خودروهای کف پارکینگ و افزایش تولید خودرو به سمت اجرای فرمان 8 ماده ای ابلاغ شده از سوی رئیس جمهور و کاهش قیمت خودرو در بازار حرکت کنیم.
او با اشاره به اینکه سال گذشته 397 هزار خودرو تولید شد که یک چهارم آن در ماه های بهمن و اسفند بود، ادامه داد: در ماه های یاد شده 94 هزار خودرو تحویل مشتریان وفادار سایپا شد و همچنین در راستای عمل به تعهدات از 6 فروردین ماه سال جاری بیش از هزار دستگاه خودرو تحویل متقاضیان شد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اظهارداشت: در راستای تحقق فرمان ۸ ماده‌ای رئیس‌جمهوری که اواخر سال گذشته ابلاغ شد، از ۱۴ فروردین ماه امسال، تولید خودرو روزانه به هزار و ۵۰۰ دستگاه افزایش خواهد یافت و این گام محکمی برای تحقق تولید ۶۵۰ هزار دستگاه خودرو در سال جدید است.
گفتنی است، لزوم افزایش ۱.۵ برابری میزان تولیدات خودرویی کشور در سال آینده، افزایش کیفیت تولیدات با چند اولویت ویژه، خروج خودروهای دارای پلتفرم قدیمی از خطوط تولید و جایگزینی محصولات جدید و به‌روز و افزایش گارانتی خودروهای عرضه شده از ۲ سال و ۴۰ هزار کیلومتر به ۳ سال و ۶۰ هزار کیلومتر از جمله 8 فرمان ابلاغ شده است.

  • 2 آوریل 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=296
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.