تفاهم نامه همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، بانک رفاه کارگران و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون امضاء شد

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، این تفاهم‌نامه روز شنبه 8 مرداد ماه طی مراسمی در محل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، به امضای دکتر اسماعیل للـه‌گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، خانم دکتر زعفرانچی معاون بررسی‌های راهبردی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و دکتر البرز محمدی سرپرست صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون رسید.
دکتر خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده طی سخنانی در این مراسم با اشاره به اهتمام و جدیت آقای دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برای عملیاتی شدن این امر، از توجه ویژه ایشان به بهبود معیشت زنان سرپرست خانوار سپاسگزاری و عنوان کرد: زنان سرپرست خانوار از آسیب‌پذیرترین اقشار هستند و در بسیاری از سفرهای استانی شاهد این هستیم که این زنان به دلیل نداشتن ضامن و پشتوانه‌های مالی، از تسهیلات مرتبط با زنان سرپرست خانوار محروم هستند.
وی با بیان اینکه، زنان سرپرست‌خانوار عائله حکومت هستند و رئیس جمهور بر پشتیبانی از ایشان تاکید دارد، افزود: این تفاهم‌نامه زمینه اشتغال این زنان را فراهم می‌کند و همچنین عزت‌مندی و کرامت آنان را حفظ می‌کند.
معاون رئیس جمهور با قدردانی از همکاری معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک رفاه کارگران و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حوزه اشتغالزایی، عنوان کرد: زنان سرپرست خانوار از خوش‌قول‌ترین افراد در بازپس دادن وام هستند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، با بیان اینکه بانک رفاه به عنوان اولین بانک کشور آمادگی خود را به منظور حمایت از توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان سرپرست خانوار اعلام کرد، خاطرنشان ساخت: بانک رفاه با اختصاص اعتبار بسیار مناسبی به عنوان اولین بانک کشور در راستای توانمندسازی و اشتغال زنان سرپرست خانوار مشارکت کرد و بدون شک می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر بانک‌ها به‌منظور مشارکت در این زمینه باشد.
به گفته معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، بدون شک حمایت بانک رفاه کارگران از توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان سرپرست خانوار از رویکرد ارزشمند دکتر للـه‌گانی مدیرعامل این بانک در راستای ایفای نقش موثر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، نشات می‌گیرد.
خانم دکتر خزعلی همچنین طی سخنانی در حاشیه مراسم مذکور، تصریح کرد: مشارکت بانک رفاه کارگران در توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان سرپرست خانوار آغاز همکاری‌های متقابل این بانک و معاونت ریاست جمهور در امور زنان و خانواده خواهد بود و بدون شک این همکاری‌ها به شکل روزافزونی در آینده افزایش خواهد یافت.
به گفته وی، مشارکت در آزادی زنان زندانی جرائم مالی غیر عمد از جمله زمینه‌های همکاری مشترک بانک رفاه کارگران و معاونت ریاست جمهور در امور زنان و خانواده خواهد بود.
دکتر مهدی مسکنی، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز طی سخنانی در این نشست گفت: در حوزه رفاه اجتماعی و مقوله اشتغال، توجه به جامعه زنان سرپرست خانوار بسیار اهمیت دارد.
وی با اشاره به مشکلات تامین وثیقه دریافت وام از سوی زنان سرپرست خانوار، افزود: با تامین ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه توسط بانک رفاه کارگران و با پشتوانه صندوق ضمانت توسعه تعاون، دغدغه بخشی از زنان سرپرست خانوار را برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی رفع می‌کنیم.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم تسهیل روند رشد تولید و کارآفرینی در کشور، گفت: اهتمام ویژه‌ای را از سوی معاونت امور زنان ریاست جمهوری برای اجرای این تفاهم‌نامه شاهد بودیم که لازم به قدردانی است.
دکتر مسکنی از دکتر اسماعیل للـه‌گانی تحت عنوان یکی از مدیران توانمند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شبکه بانکی کشور نام برد و گفت: رشته تحصیلی دکتر للـه‌گانی در مقطع دکتری “اقتصاد اسلامی” است و به همین دلیل توجه ویژه‌ای به مقوله بانکداری اسلامی دارند.
وی افزود: اهتمام ایشان در حمایت از توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان سرپرست خانوار شایسته قدردانی است.

دکتر اسماعیل للـه‌لگانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران، نیز طی سخنانی در این مراسم با اشاره به دستور ریاست جمهوری برای حمایت از اشتغال خانگی و جهش تولید در حوزه زنان سرپرست خانوار، اظهار داشت: با توجه به خوش‌حسابی این بخش از مخاطبین نظام بانکی، نگرانی از بابت بازپرداخت این تسهیلات نداریم.
وی افزود: حمایت بانک رفاه کارگران از توانمندسازی و توسعه اشتغال زنان سرپرست خانوار در راستای ایفای نقش موثر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اجرایی می‌شود.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران به آزادسازی زنان زندانی جرائم غیرعمد از محل مشارکت مالی کارکنان این بانک اشاره کرد و گفت: آزادسازی این زنان در قالب طرح‌های حمایتی “مادرآمد” و “عطر مهربانی” اجرایی شد و آمادگی داریم با همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده زنان زندانی جرائم مالی غیرعمد بیشتری را آزاد کنیم.
وی به حمایت‌های بانک رفاه کارگران از حوزه سلامت اشاره و از این مهم تحت عنوان یکی دیگر از اقدامات بانک رفاه کارگران در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در سال‌های اخیر نام برد و گفت: اعطای کمک‌های بلاعوض به دانشگاه‌های علوم پزشکی، مشارکت در ساخت و تجهیز تعدادی از بیمارستان‌های کشور، مشارکت در ساخت مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق محروم، مشارکت در ساخت و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی، حمایت از بخش خصوصی حوزه سلامت، حمایت از واحدهای تولیدکننده ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده، توزیع ماسک در مناطق حاشیه‌ای شهرهای بزرگ، اعطای تسهیلات به فعالان حوزه سلامت و… برخی از اقدامات حمایتی سال‌های اخیر بانک رفاه در حوزه سلامت به شمار می‌روند.
دکتر البرز محمدی سرپرست صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون نیز طی سخنانی در این مراسم با بیان اینکه صندوق در ازای دریافت اعتبار تودیع شده از محل اعتبارات بانک رفاه کارگران، پنج برابر مبلغ را برای صدور ضمانتنامه برای متقاضیان معرفی شده از سوی معاونت زنان تخصیص می‌دهد، گفت: ضمانت نامه‌های صادره از محل این تفاهم‌نامه برای اشتغال خرد بوده و تا سقف ۱۰۰۰ میلیون ریال به صورت ۱۰۰ درصد اصل و سود تسهیلات از سوی صندوق تضمین می‌شود.
وی تصریح کرد: بانک رفاه کارگران به عنوان اولین بانک کشور از توانمندسازی و اشتغال زنان سرپرست خانوار، حمایت کرد که جای تشکر دارد و امیدواریم که سایر بانک‌ها نیز در این زمینه مشارکت کنند.
وی افزود: اگر بتوانیم مشارکت سایر بانک‌های کشور را نیز در این راستا جلب کنیم، بدون شک دستیابی به اهداف مربوطه تسهیل خواهد شد و مشکلات زنان سرپرست خانوار در اخذ تسهیلات اشتغالزا کاهش خواهد یافت.
لازم به ذکر است، ضمانت‌نامه‌های صادرشده در قالب تفاهم‌نامه مذکور، صرفا مختص زنان سرپرست خانواری است که توسط نهادهای وام‌دهنده و یا بانک عامل و نظر به اعتبارسنجی انجام شده و با توجه به مستندات لازم، مشکل ارائه ضمانت را داشته و متقاضی دریافت تسهیلات خرد اشتغالزایی هستند.

  • 31 جولای 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=1714
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.