تنظیم اظهارنامه مالیاتی با متخصصین مشاور مالیاتی

مالیات یک واژه آشنا برای آن دسته از افراد حقیقی و حقوقی است که به واسطه داشتن شغل خاص، درآمد و یا دارایی‌های خود ناگزیر با آن سر و کار دارند؛ مباحث مالیاتی، گستردگی زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین فاکتورها در بحث مالیات، اظهارنامه مالیاتی است و کسب و کارهای مختلف باید با ارائه آن به سازمان مالیات خروجی یک ساله کسب و کار خود را مشخص کرده و مالیات آن را پرداخت کنند. 
گاهی افراد در تنظیم اظهارنامه و یا هر مبحثی در مالیات به مشکل بر می‌خورند.‌ در این مواقع لزوم دریافت خدمات مشاوره مالیاتی روشن می‌شود. افراد می‌توانند با کمک مشاور مالیاتی چالش‌های پیش‌رو در مبحث مالیات را پشت سر گذاشته و با استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی، کسب و کار خود را داشته باشند. در ادامه راجع به نقش مشاور مالیاتی در این حوزه از مالیات صحبت خواهیم کرد.

اظهارنامه مالیاتی چیست؟
همان طور که گفتیم مالیات گستردگی بسیاری دارد و هر مبحث آن قوانین و به طبع ملزومات خاصی می‌طلبد. بنابراین خدمات مشاوره مالیاتی در هر حوزه با دیگری متفاوت است. برای این که با نقش مشاور مالیاتی در حوزه تنظیم اظهارنامه و تسلیم آن به سازمان مالیات آشنا شوید، ابتدا لازم است که این فاکتور مالیاتی و اهمیت ارسال آن را بشناسید. اظهارنامه مالیاتی در حقیقت فرمی است که در آن میزان دارایی و سرمایه، هزینه، درآمد، بدهی، درآمد مشمول مالیات، حتی اطلاعات مکانی و هویتی کسب و کارها، صاحبین آن‌ها و در کل تمام فعالیت‌ها و آمارهای مربوط به کسب و کار در طی یک سال ذکر شده و به اداره مالیات تحویل داده می‌شود.
با تنظیم اظهارنامه میزان سود و زیان یک ساله اشخاص حقوقی مشخص شده و کارفرمایان بر اساس آن موظف به پرداخت مالیات می‌شوند و یا از پرداخت آن معاف می‌گردند. بر اساس قوانین مالیاتی تمام افراد حقیقی و حقوقی که کسب و کاری دارند، باید اظهارنامه تنظیم کرده و مالیات خود را پرداخت کنند. چنین مالیاتی که به واسطه فعالیت‌های مالی کسب و کارها تعیین می‌شود، معمولا به عنوان مالیات مستقیم شناخته می‌شود و مؤدیان وظیفه دارند هر سال در تاریخی که سازمان مالیات مقرر کرده اظهارنامه آن را به شکل الکترونیکی به سازمان مربوطه تسلیم کنند. 

اظهارنامه در چند نوع مختلف ارزش افزوده، املاک، ارث، عملکرد و غیره دسته بندی می‌شود که اظهارنامه عملکرد، اصلی‌ترین نوع اظهارنامه مالیاتی است و شامل افراد حقیقی و حقوقی می‌شود. ممکن است مؤدیان در تنظیم اظهارنامه مالیاتی نواقصی داشته باشند که عدم رفع آن منجر به جرایم سنگین مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی می‌شود‌. در این راستا سامانه پایش اظهارنامه مالیاتی آقای مالیات می‌تواند چالش‌ها و مشکلات آن‌ها را برطرف سازد. به عنوان مثال: ممکن است حسابدار در جریان چگونگی تکمیل اظهارنامه نباشد و یا اعداد و ارقام را به اشتباه وارد کند؛ در این شرایط می‌توان با استفاده از خدمات سامانه ی پایش اظهارنامه مالیاتی یک اظهارنامه اصولی را تنظیم کرد.
این نکته را در نظر داشته باشید که خدمات سامانه پایش تنظیم اظهارنامه مالیاتی شامل نگارش محتوای اظهارنامه نمی‌شود؛ بلکه سامانه ی پایش اظهارنامه محتوای اظهارنامه ها را بررسی کرده و نسبت به جداول مختلف آن اظهار نظر می نماید.
اهمیت تنظیم اظهارنامه برای کسب و کارهای حقیقی و حقوقی بر هیچ کسی پوشیده نیست. آنچه که لازم است بدانید اهمیت و لزوم تنظیم یک اظهارنامه اصولی برای پیشگیری از جریمه‌های مالیاتی است که آشنایی با انواع اظهارنامه‌ها و نحوه تنظیم آن‌ها لازمه این کار است.
با توجه به این که ممکن است قوانین مالیاتی و برخی از رویه‌های آن در هر سال تغییر کند، تنظیم اظهارنامه عملکرد و تسلیم آن، به دغدغه اصلی حسابداران و مدیران واحد مالی شرکت‌ها تبدیل شده است. در این راستا خدمات سامانه پایش آقای مالیات می‌تواند تمام این دغدغه‌ها و چالش‌ها را برای مؤدیان برطرف سازد.
خدمات اظهار مالیاتی سامانه پایش آقای مالیات
هرچند پرداخت مالیات برای کسب و کارهای مختلف چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد اما پرداخت آن به حفظ حیات کسب و کارها منجر می‌شود. بنابراین بهتر است که افراد مکلف به پرداخت مالیات با ارائه یک اظهارنامه فنی و اصولی خود را از شر جرائم مالیاتی رها ساخته و با پرداخت به موقع مالیات دغدغه‌های مربوط به آن را از خود دور سازند‌. در مورد خدمات اظهارنامه مالیاتی سامانه پایش باید بدانید که مؤدی، خود موظف است متن اظهارنامه را تنظیم کرده و تیم مشاور مالیاتی با گرفتن متن اظهارنامه از مؤدی و همچنین گرفتن اطلاعات شرکت، تعداد پرسنل، درآمد و هزینه‌ها، متن اظهارنامه‌ای که از قبل تنظیم شده را بررسی کرده و درستی یا نادرستی آن را اطلاع می‌دهند. 

اگر مؤدی فایل اظهارنامه را برای سامانه پایش ارسال کند، تیم متخصص اصلاحات لازم را بر روی محتوای آن انجام می‌دهند‌. علاوه بر این‌ها در خدمات مشاوره مالیاتی قوانین مربوط به شرکت، کسب و کارها و معافیت‌ها نیز بیان می‌شود تا شرکت‌ها دچار جرائم مالیاتی نشوند.
خدمات مشاوره مالیاتی
تیم مشاوره مالیاتی آقای مالیات خدمات مشاوره خود را به صورت آنلاین، تلفنی، حضوری و همچنین به صورت پنل اشتراکی ارائه می‌دهد. گاهی لازم است که یک مشاور مالیاتی مدارک و متن اظهارنامه مالیاتی شما را بررسی کند و با ارائه راهکار مناسب چالش مالیاتی شما را برطرف سازد. ممکن است به دلایل مختلفی امکان مراجعه حضوری برای دریافت خدمات مشاوره را نداشته باشید. در این شرایط در هر کجا که هستید و هر زمان که نیاز دارید، می‌توانید با تکمیل فرم درخواست مشاوره، چت آنلاین، ارسال سؤال در قسمت کامنت سایت آقای مالیات و یا با استفاده از پنل اشتراک به شکل تیکت متنی از خدمات مشاوره آنلاین استفاده کنید. همچنین اگر امکان مراجعه حضوری در شهر تهران را ندارید، می‌توانید از خدمات مشاوره تلفنی مؤسسه آقای مالیات استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید با مؤسسه تماس گرفته و زمان مشاوره را با پشتیبان هماهنگ کنید و یا می‌توانید با خرید پنل اشتراکی سه‌ماهه، شش‌ماهه و یک ساله با کارشناسان ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را بپرسید.
اگر ترجیح می‌دهید مشکلات مالیاتی خود را به صورت حضوری با مشاور مالیاتی در میان بگذارید، می‌توانید از خدمات مشاوره مالیاتی حضوری استفاده کنید. برای این منظور کافی است با مؤسسه آقای مالیات تماس گرفته و وقت مشاوره را رزرو کنید. در این مشاوره اختصاصی حضوری تمام ابعاد پرونده مالیاتی و اظهارنامه مالیاتی شما بررسی و تحلیل شده همچنین راهکار مناسب به شما پیشنهاد می‌گردد.
در مشاوره حضوری سرعت و دقت پاسخگویی بیشتر است و مؤدی باید حتما در دفتر مشاور حضور داشته باشد. در مورد پنل اشتراکی آقای مالیات نیز باید بدانید که خدمات مشاوره به صورت تیکت متنی، تماس تلفنی و مشاوره حضوری به صورت یک روزه، یک‌ماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یک ساله ارائه می‌شود. شما می‌توانید در هر کدام از این پلن‌ها بدون محدودیت در تعداد، تیکت متنی ارسال کنید و در اشتراک‌های سه‌ماهه، شش‌ماهه و یک ساله علاوه بر تیکت نامحدود امکان تماس تلفنی نیز برایتان فراهم است. اگر احساس می‌کنید به مشاوره حضوری هم نیاز دارید از اشتراک شش‌ماهه و یک ساله استفاده کنید.
دریافت خدمات مالیاتی با مجموعه آقای مالیات
سایت آقای مالیات (https://mrtax.ir) در سال ۱۳۹۳ و با هدف تبدیل شدن به جامع‌ترین رسانه مالیاتی ایران راه‌اندازی شده است. خوشبختانه این هدف طی 7 سال با تلاش‌های بی وقفه و روزافزون تیم حرفه‌ای سایت، محقق شده است. 
آقای مالیات روزانه تمام سایت‌های سازمان را رصد کرده و تمام بخشنامه‌ها، آیین نامه‌ها، فرامین رهبری و غیره را که مصوب و ابلاغ می‌گردد در سایت خود قرار می‌دهد تا مخاطبین سایت با دسترسی به آن‌ها و دانلود فایل‌ها اطلاعات لازم را به دست آورند‌.
شما می‌توانید برای دریافت خدمات مشاوره مالیاتی جهت تنظیم و تسلیم اظهارنامه عملکرد به سایت آقای مالیات مراجعه کرده و از مشاور مالیاتی کمک بگیرید.
برای راهنمایی بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.
شماره‌تلفن جهت مشاوره: 88950332-021
ایمیل جهت مشاوره: [email protected]
آدرس پستی: تهران، خیابان ولیعصر، ضلع شمال غربی تقاطع خیابان فاطمی، ساختمان شماره 1، طبقه 3، واحد 51
 
انتهای رپرتاژ آگهی/

  • 24 می 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=1221
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.