8گام گروه خودروسازی سایپا برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری/ گروه خودروسازی سایپا؛ تحول ساز در صنعت خودرو خواهد شد/ از تمام مشكلات و چالش های صنعت خودرو عبور خواهیم كرد

به گزارش «تابناک» به نقل از سایپانیوز، گروه خودروسازی سایپا در دوره جدید مدیریتی خود تصمیم دارد كه تحول ساز در صنعت خودرو شود و همانگونه كه مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تاكید كردند به كوری چشم آنهایی كه نمی توانند ببینند از همه مشكلات بیرون خواهیم رفت. بر این اساس گروه خودروسازی سایپا طی مدت 4 ماه (3 ماه و 27 روز)، 8 اقدام استراتژیك و مهم انجام داده كه در ادامه می آید.
1- طی چند وقت اخیر و برای اولین بار بیش از 2 هزار پروژه ارتقاء كیفیت محصول در فرآیند تولید و زنجیره تامین قطعات تعریف شده كه در حال اجرا است، از اینرو با تمام توان نسبت به خواسته های مردمی در رشد كیفیت محصولات گروه خودروسازی سایپا اقدام می شود.
2-در راستای برون رفت از مشكلات صنعت خودرو، این مجموعه تصمیم گرفت كه تعداد خودروهای ناقص را با سرعت كاهش دهد كه با وجود تحریم ها و شرایط سخت و دشواری كه وجود داشت، در این بخش موفقیت های خوبی حاصل شد به گونه ای كه تا پایان ماه جاری تعداد خودروهای كف پاركینگ به 20 هزار دستگاه كاهش پیدا می كند. زمانی تیم جدید مدیریتی وارد گروه خودروسازی سایپا شد این مجموعه 80 هزار خودرو ناقص، 5 هزار و 200 خودرو یورو4 و هزار و 700 خودرو بدون گارانتی و بلاتكلیف در كف پاركینگ داشت.
3- با هدف بی اثر كردن تحریم ها و توسعه صنعت خودرو، افزایش تیراژ تولید در دستور كار قرار گرفت و اكنون می توان اعلام كرد كه گروه خودروسازی سایپا 3 درصد جلوتر از برنامه فروردین 1401 است. گروه خودروسازی سایپا در برنامه تولیدی كه به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه كرده بود، می بایست در فروردین ماه 20134 دستگاه خودرو تولید می كرد، اما موفق شد ٢٠٨٤٥ دستگاه انواع محصولات را تولید كند.
4- موفقیت دیگری كه در راستای فاصله گرفتن از مشكلات صنعت خودرو به دست آمد این بود كه در فروردین ماه سال جاری و برای اولین بار گروه خودروسازی سایپا 37 هزار خودرو آماده تحویل داشت كه 16 هزار دستگاه از تجاری سازی خودروهای كف پاركینگ و 21 هزار دستگاه تولید اولین ماه سال بود.
5- گام دیگری كه برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری برداشته شد و به طور قطع ادامه دار خواهد بود این است كه از ابتدای سال جاری تا 18 اردیبهشت ماه بیش از 35000 دستگاه انواع محصولات در گروه خودروسازی سایپا تولید شد كه حدود 90 درصد آن (حدود 32 هزار دستگاه) عبور مستقیم بوده و در فرآیند تحویل به فروش قرار گرفته است.
6-رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1401 را «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری کردند، از همین رو امسال همکاری گروه خودروسازی سایپا با وزارت دفاع در حوزه قطعات الکترونیکی و دانش بنیان ۱۰ برابر خواهد شد.
7- برنامه ریزی برای عرضه 3 محصول جدید تا پایان سال جاری به بازار از دیگر موضوعاتی است كه در راستای توسعه صنعت خودرو و كاهش اثرات منفی تحریم است.
8- با توجه سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی كه از سوی رهبر انقلاب اسلامی به سران قوای سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد، گروه خودروسازی سایپا قصد دارد پیشرو در خصوصی سازی واقعی این مجموعه باشد. بدین جهت سهام درون گروهی گروه خودروسازی سایپا، با رعایت اصل اهلیت واگذار خواهد شد.
گروه خودروسازی سایپا در راستای عبور از مشكلات و چالش های صنعت خودرو 8 اقدام كلیدی یاد شده را انجام داده و تلاش ها بر این است كه بر اساس اهداف ترسیم شده كه مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزارت صنعت، معدن و تجارت تكلیف كرده اند گام های محكم و استوار برداشته شود. از همین رو امیدواریم در این مسیر سخت و ناهموار كه از دولت گذشته به ارث رسیده است به موفقیت برسیم و آرامش را به بازار خودرو برگردانیم كه البته در این راه نیازمند حمایت معنوی مردم، سیاست گذاران، دولت، نمایندگان مجلس، كارشناسان و جامعه دانشگاهی هستیم.

  • 10 می 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=925
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.