ردپای جنگ در قیمت بوش

بوش، تامین‌کننده خودرو آلمانی قصد دارد امسال سودآور باشد اما گفت که به دلیل عدم قطعیت‌های اقتصادی و سیاسی، پیش‌بینی قطعی امکان‌پذیر نیست. در نتیجه، شرکت باید افزایش قیمت‌ها را به مشتریان خود منتقل کند و دلیل آن هزینه‌های انرژی و مواد خام بسیار بالاست که تنها با تاثیرات جنگ در اوکراین تشدید شده است.

به گزارش ایسنا، مارکوس فورشنر، مدیر مالی بوش گفت: افزایش شدید هزینه انرژی، مواد خام و خدمات، تاثیر بسیار مهمی در نتایج خواهد داشت؛ فشار هزینه به ویژه در بخش تجارت Mobility Solutions بوش با قیمت فولاد سه برابر بیشتر از سال ۲۰۲۰ بالاست و بعید است به زودی تغییر کند.
در حالی که بوش فروش در بخش تجارت Mobility Solution خود را ۷.۶ درصد در سال گذشته افزایش داد و به ۴۵.۳ میلیارد یورو رساند، پس از ثبت ضرر در سال قبل، تنها ۰.۷ درصد بازده عملیاتی داشت.
به نقل از رویترز، این فقط خودروسازان نیستند که باید افزایش قیمت‌ها را بگذرانند، بلکه تامین‌کنندگان نیز باید افزایش قیمت را تحمل کنند. مارکوس هین، رئیس بخش تجارت Mobility Solutions اظهار کرد: مدت طولانی است که مذاکرات در مورد افزایش قیمت‌ها ادامه داشته است و او مطمئن است که بوش می‌تواند با مشتری به توافق برسد.
گروه بوش به لطف افزایش قیمت و نرخ ارز مطلوب، انتظار دارد رشد فروش بیش از ۶ درصد برای سال جاری، پس از فروش تقریبا ۷۹ میلیارد یورو (۸۳.۱۴ میلیارد دلار) در سال ۲۰۲۱ و بازدهی فروش برای سال ۲۰۲۲ از ۳ تا ۴ درصد را داشته باشد.

  • 6 می 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=845
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.