تلاش سناتورهای آمریکایی برای شکایت از اوپک

به گزارش فارس به نقل از رویترز، دفتر چاک گرسلی، سناتور آمریکایی اعلام کرده است، یک هیئت سنای آمریکا در هفته آینده، لایحه‌ای را بررسی خواهد کرد تا پرونده شکایت از اوپک و کشورهایی را که با آن همکاری می‌‌کنند، برای تبانی در افزایش قیمت نفت، باز کند.
یک هیئت سنای آمریکا هفته آینده لایحه‌ای را بررسی خواهد کرد تا گروه تولید نفت اوپک و کشورهایی که با آن همکاری می‌کنند، به شکایت برای تبانی در افزایش قیمت نفت باز شود.
این لایحه (NOPEC) مورد حمایت این سناتور جمهوری خواه و یک سناتور دموکرات و تعدادی دیگر است. در این لایحه، مشکل دولت بایدن در کنترل قیمت نفت و بنزین که به دنبال بی ثباتی در عرضه پس از درگیری روسیه و اوکراین رخ داده است، بررسی خواهد شد.
این لایحه به دادستان کل آمریکا، این امکان را می‌دهد که از کشورهای تولیدکننده نفت، مانند کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت، تحت قوانین ضد تراست شکایت کند.
درحالی که لایحه نوپک تقریبا 22 سال است که در کنگره آمریکا رد شده است، حامیان این طرح می‌گویند، به دلیل اقدامات روسیه، امسال می تواند تصویب شود.
قیمت نفت در اوایل سال جاری، با عملیات روسیه در اوکراین به بالاترین رقم از سال 2008 رسید و به علت نگرانی در مورد ادامه کمی عرضه، همچنان بالای 100 دلار در هر بشکه مانده است.

  • 1 می 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=751
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.