ارزش جهانی یورو کاهش یافت

پس از آنکه مقامات بانک مرکزی اروپا اظهارات متفاوتی در خصوص وضعیت اقتصادی اروپا ارائه کردند، ارزش یورو کاهش یافت،

به گزارش تابناک اقتصادی؛ پس از آنکه مقامات بانک مرکزی اروپا اظهارات متفاوتی در خصوص وضعیت اقتصادی اروپا ارائه کردند، ارزش یورو کاهش یافت، و این در حالی است که انتظارات فدرال رزرو افزایش ۵۰ واحدی نرخ بهره از دلار است.
کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، نشانه‌هایی از کاهش قیمت‌ها ارائه کرد و گفت که این بانک ممکن است نیاز به کاهش پیش بینی رشد خود داشته باشد. این امر پس از آن اتفاق افتاد که لوئیس دی گویندوس، معاون رئیس بانک مرکزی اروپا، که به دلیل تمایلات تسهیلی خود شناخته می‌شود، به تعداد فزایندهای از سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا پیوست و خواستار پایان زودهنگام برنامه خرید دارایی همراه با افزایش نرخ بهره در ماه جولای شدند.
جروم پاول، رئیس فدرال رزرو تأیید کرد که در نشست بانک مرکزی ایالات متحده در ۳ و ۴ می، افزایش نیم واحدی نرخ بهره “روی میز” خواهد بود. یورو در برابر دلار با ۰.۲ درصد کاهش به ۱.۰۸۱۲ دلار رسید، در حالی که شاخص دلار با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۰۰.۸۵ رسید.
دلار استرالیا و نیوزلند هر کدام با ۰.۸ درصد کاهش به ترتیب به ۰.۷۳۰۸ دلار و ۰.۶۶۷۹ دلار رسیدند.
یوان چین در معاملات لندن با ۰.۴ درصد کاهش به ۶.۵۰۲ یوان در هر دلار رسید و به نظر می‌رسد که بدترین عملکرد هفتگی خود را در بیش از دو سال و نیم گذشته ثبت کند. ین ژاپن ۰.۲ درصد در برابر دلار افزایش یافت و به ۱۲۷.۸۸ رسید، اما هنوز با پایین‌ترین سطح خود از آوریل ۲۰۰۲ به ۱۲۹.۴۳ که روز چهارشنبه به آن رسید، فاصله زیادی ندارد، زیرا بانک مرکزی به سیاست پولی فوق العاده سست خود پایبند بود.

منبع: مهر

  • 23 آوریل 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=603
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.