غول‌های نقره‌ای جهان در سال ۲۰۲۱

نقره به عنوان یکی از فلزات گرانبها در جهان شناخته می‌شود و البته کاربردهای گسترده‌ای در ساخت انواع زیورآلات و ریزتراشه‌ها دارد. ذخایر سنگ معدنی چند فلزی که نقره از آنها استخراج می‌شود، بیش از دو سوم منابع نقره جهان را تشکیل می‌دهد.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از کیتکو، معادن برتر نقره جهان بر اساس تولید گزارش شده برای سال ۲۰۲۱ رتبه‌بندی شده‌اند. تنها حدود ۳۰ درصد عرضه سالانه از معادن نقره تامین می‌شود، در حالی که بیش از یک سوم در عملیات سرب یا روی و ۲۰ درصد دیگر از معادن مس تولید می‌شود. در ذیل مهمترین منابع برتر تولیدکننده نقره جهان در سال ۲۰۲۱ ارائه شده است.
شرکت استخراج معادن لهستانی کی‌جی‌اچ‌ام(KGHM)، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مس و نقره در جهان است که با استخراج ۴۱.۹ میلیون اونس نقره در سال ۲۰۲۱، بزرگ‌ترین عملیات تولید نقره در سراسر جهان را شامل می‌شود.
معدن پلی فلزی پناسکیتو نیومونت، بزرگ‌ترین تولیدکننده طلای مکزیک است که ۳۱.۴ میلیون اونس نقره در سال ۲۰۲۱ تولید کرده است و با افزایش ۱۳ درصدی در فهرست بزرگ‌ترین فعالیت‌های تولید نقره در سراسر جهان در رتبه دوم قرار دارد.
معدن دوکات در روسیه با ۱۸.۸ میلیون اونس، تولید نقره توانست در جایگاه بعدی قرار گیرد. این معدن با سه درصد افزایش از ۱۸.۲ میلیون اونس سال ۲۰۲۰ به ۱۸.۸ میلیون اونس در سال ۲۰۲۱ رسید.
معدن آنتامینا در پرو با ۱۸.۲ میلیون اونس تولید نقره در جایگاه چهارم قرار گرفت. این معدن در کوه‌های آند قرار دارد. ین یک معدن روباز است که عمر معدن آن ۱۵ سال تخمین زده می‌شود و یکی از بزرگ‌ترین معادن مس و روی در جهان است.
معدن نقره و طلای سن جولیان در مکزیک با ۱۶.۸ میلیون اونس، جایگاه پنجم را در این فهرست بدست آورده است. تولید نقره تمام سال در مقایسه با سال مالی ۲۰ به دلیل عیار بالاتر از حد انتظار ۲۶ درصد افزایش یافت.
معدن کانینگتون استرالیا با ۱۴.۴ میلیون اونس نقره در جایگاه ششم قرار گرفت. این معدن در سال ۲۰۰۵ با رکورد ۴۴ میلیون اونس نقره در سال به عنوان برترین‌های تولید نقره در جهان بود اما از آن زمان، تولید نقره کاهش یافت اما در سال ۲۰۲۱ با افزایش ۲۴ درصدی به این جایگاه  دست یافت.
معدن ساوسیتو در مکزیک با تولید ۱۲.۴ میلیون اونس نقره، جایگاه هفتم را بدست آورد.
معدن فرنیلو در مکزیک با ۱۲ میلیون اونس نقره در جایگاه هشتم قرار گرفت اما تولید نقره در سال ۲۰۲۱ نسبت به گذشته ۸.۲ درصد کاهش یافت.
معدن کولاواسی شیلی با ۹.۶ میلیون اونس نقره در جایگاه نهم قرار گرفت. این معدن در ارتفاع زیاد در شیلی قرار دارد و یک معدن مس بزرگ است. از بزرگ‌ترین ذخایر مس در شیلی و در جهان است که دارای ذخایر تقریبی ۳.۹۳ میلیارد تن سنگ معدن ۰.۶۶ درصد مس است.
معدن گرینز کریک در ایالات‌متحده آمریکا با ۹.۲ میلیون اونس نقره در جایگاه دهم این رتبه‌بندی قرار گرفت.
منبع: ایسنا

  • 17 آوریل 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=505
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.