«بورِل» به محدودیت اروپا برای تحریم روسیه اذعان کرد

به گزارش فارس، «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تاکید بر اینکه اتحادیه هر آنچه که توانسته درباره اعمال تحریم علیه روسیه انجام داده است، درباره احتمال وقوع جنگ با مسکو ابراز نگرانی کرد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه روز پنجشنبه (امروز) با شبکه رادیویی «فرانس اینفو» درباره موضوعاتی از قبیل وضعیت جاری روابط اتحادیه با روسیه با توجه به بحران اوکراین و فشارهای تحریمی غربی‌ها صحبت کرد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جوزپ بورل اذعان کرد که اتحادیه اروپا هر آنچه در توانش بوده، درباره اعمال تحریم‌ها علیه روسیه انجام داده و بیش از این دیگر نمی‌تواند کار بیشتری انجام دهد.
این مقام ارشد بروکسل که سابقه وزارت خارجه اسپانیا را در کارنامه دارد، به رسانه فرانسوی گفت: «البته در مورد تحریم‌های مالی، همیشه می‌توانید جلوتر بروید اما ما در حال حاضر به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دیگر نمی‌توانیم این کار را ادامه دهیم. ما هر کاری از دستمان بر می‌آمد انجام دادیم».
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا البته در این مصاحبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا باید «از رفتن به سمت جنگ با روسیه اجتناب کند چرا که اگر این کار را نکند، جنگ جهانی سوم خواهد شد».
وی در پاسخ به سوالی درباره در پیش گرفتن اقدام آمریکا در ممنوعیت واردات نفت و گار روسیه تصریح کرد: «برای ایالات متحده، این اقدام خیلی سخت نیست برای اینکه آنها تقریبا هیچ نفت روسیه را مصرف نمی‌کنند. گفتن اینکه “من کاری را که قبلا انجام نداده‌ام، انجام نمی‌دهم”، شایستگی زیادی ندارد».
جوزپ بورل با تمجید از تحریم‌هایی که اتحادیه اروپا به دنبال بحران اوکراین علیه روسیه اعمال کرده است، این تحریم‌ها را «بسیار شدید» خواند و ادعا کرد، این تحریم‌ها باعث شدند که «روبل» ۴۰ درصد ارزش خود را از دست بدهد.

  • 10 مارس 2022
  • majidAdmin
https://imjavaheri.ir/?p=106
لینک کوتاه مطلب:
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به " جواهری " بوده و هر گونه کپی برداری ممنوع میباشد!
طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.