رقیبان کنکوری ما

رقابت کنکوری

بهترین شیوه برای رقابت در زمینه کنکور ، رقابت با خودتان است به این شکل که سعی کنید در هر آزمون آزمایشی نتیحه تان بهتر از آزمون قبلی تان شود.

راهکار : بهتر است در این هدف گذاری روی رتبه هدف نگذارید و سعی کنید درصدهای شخصی خود را بالاتر ببرید ؛ زیرا ممکن است شما در یک آزمون ، درصدتان افزایش پیدا کند اما رقبای شما نیز پیشرفت چشمگیری کرده باشند و رتبه شما افت کند. این امر نباید سبب ناامیدی شما شود زیرا شما در اصل پیشرفت کرده اید و پیشرفت رقبا سبب افت رتبه شما شده است.

برای افزایش درصد های خود باید فرصت های بهبود خود را شناسایی کرده و روی آن ها تمرکز کنید. رفع اشکالات و پیشرفت در دروسی که در آن ها درصد پایینی دارید ؛ بهترین راه برای پیشرفت چشمگیر است.

رقابت با دیگران : اگر می خواهید با دیگران نیز رقابت کنید ؛ فقط با “هم تراز های خود” این رقابت را انجام دهید. فرض کنید در یک جامعه آماری ۱۵۰ نفری ، شما رتبه ۷۵ را کسب کرده اید. برای آزمون بعدی شما باید با بازه ۶۵-۸۵ رقابت کنید و سعی کنید “به تدریج” وضعیت خود را بهبود دهید. دقت کنید که در عرض ۲ هفته نمی توانید به یک باره ۵۰ رتبه پیشرفت کنید و باید این کار را به تدریج و در طی چندین آزمون آزمایشی پیاپی انجام دهید.

خطر : رقابت با نفرات ۱-۱۰ جامعه آماری هنگامی که نتیجه شما هنوز خیلی خوب نیست ؛ ممکن است سبب غیر ممکن به نظر رسیدن هدف و یاس و ناامیدی شود.
خطر : رقابت با نفرات آخر جامعه آماری ، روحیه پیشرفت و مبارزه را در شما از بین خواهد برد و سبب بی خیالی و کاهش ساعت مطالعه می شود.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری