توسعه‌دهندگان چه می‌کنند و چقدر درآمد دارند؟ | Stack Overflow

بهترین شیوه برای رقابت در زمینه کنکور ، رقابت با خودتان است به این شکل که سعی کنید در هر آزمون آزمایشی نتیحه تان بهتر از آزمون قبلی تان شود.

راهکار : بهتر است در این هدف گذاری روی رتبه هدف نگذارید و سعی کنید درصدهای شخصی خود را بالاتر ببرید ؛ زیرا ممکن است شما در یک آزمون ، درصدتان افزایش پیدا کند اما رقبای شما نیز پیشرفت چشمگیری کرده باشند و رتبه شما افت کند. این امر نباید سبب ناامیدی شما شود زیرا شما در اصل پیشرفت کرده اید و پیشرفت رقبا سبب افت رتبه شما شده است.

برای افزایش درصد های خود باید فرصت های بهبود خود را شناسایی کرده و روی آن ها تمرکز کنید. رفع اشکالات و پیشرفت در دروسی که در آن ها درصد پایینی دارید ؛ بهترین راه برای پیشرفت چشمگیر است.

رقابت با دیگران : اگر می خواهید با دیگران نیز رقابت کنید ؛ فقط با “هم تراز های خود” این رقابت را انجام دهید. فرض کنید در یک جامعه آماری ۱۵۰ نفری ، شما رتبه ۷۵ را کسب کرده اید. برای آزمون بعدی شما باید با بازه ۶۵-۸۵ رقابت کنید و سعی کنید “به تدریج” وضعیت خود را بهبود دهید. دقت کنید که در عرض ۲ هفته نمی توانید به یک باره ۵۰ رتبه پیشرفت کنید و باید این کار را به تدریج و در طی چندین آزمون آزمایشی پیاپی انجام دهید.

خطر : رقابت با نفرات ۱-۱۰ جامعه آماری هنگامی که نتیجه شما هنوز خیلی خوب نیست ؛ ممکن است سبب غیر ممکن به نظر رسیدن هدف و یاس و ناامیدی شود.
خطر : رقابت با نفرات آخر جامعه آماری ، روحیه پیشرفت و مبارزه را در شما از بین خواهد برد و سبب بی خیالی و کاهش ساعت مطالعه می شود.

 

دیدگاه کاربران
  • سارا عبادی 30 مهر 1398

    لشکر گوسفندان که توسط یک شیر اداره می‌شود، می‌تواند لشکر شیران را که توسط یک گوسفند اداره می‌شود، شکست دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
اشتراک گذاری